Oczyszczanie paznokci zmienionych chorobowo lub zniekształconych pourazowo

  • check-mark-1Szybko i bezboleśnie oczyścimy płytkę z nadmiaru zrogowaceń tak, aby znów odzyskała swój naturalny kolor i kształt.
  • check-mark-1Zdecydowana poprawa estetyki i komfortu już po pierwszej wizycie.

Dlaczego paznokieć zaczyna zmieniać swój kształt i kolor?

Po urazie płytka paznokcia bardzo często zaczyna rosnąć wolniej. Jest to związane ze słabszym mikrokrążeniem oraz uszkodzeniem macierzy lub łożyska. Powoduje to jej przyrastanie na grubość stosunkowo dużo bardziej niż na długość. Na powierzchni gromadzi się coraz więcej zrogowaceń, powodując widoczne zażółcenie oraz deformację powierzchni. To jednak nie tylko problem estetyczny. Z czasem dużą trudność sprawia odpowiednie skracanie paznokci, co jeszcze potęguje kłopot.

Kiedy zgłosić się do Podologa?

Jeśli widzisz, że twój paznokieć rośnie inaczej niż pozostałe, zaczyna żółknąć i masz problem z jego pielęgnacją, nie czekaj, tylko umów się na wizytę. Podolog oceni stan zaawansowania zmian i postawi diagnozę. W razie wątpliwości pobierze materiał do badań. Dołożymy wszelkich starań, aby paznokieć znów był w dobrej formie.

Jak wygląda zabieg?

Konsultacja right-arrow Pobranie materiału do badań right-arrow Oczyszczenie paznokcia right-arrow Zabezpieczenie preparatem antyseptycznymright-arrowRekonstrukcja lub zabieg pobudzania paznokcia do wzrostu

Na konsultacji Podolog zdiagnozuje przyczynę zniekształcenia paznokcia. W razie wątpliwości zostanie pobrany fragment płytki do badań laboratoryjnych w celu wykluczenia zakażenia. Płytka zostanie oczyszczona ze zbędnych zrogowaceń w sposób całkowicie komfortowy dla pacjenta. Dzięki temu paznokieć będzie wyglądał dużo estetyczniej. Po zabiegu zostanie wysączony preparatem antyseptycznym i nawilżającym tak, aby zabezpieczyć go przed ewentualnym zakażeniem. Jeśli płytka ma duże ubytki możliwe jest wykonanie rekonstrukcji płytki paznokciowej nadającej jej zdrowy wygląd. Materiał użyty do odbudowy jest dobierany indywidualnie, uwzględniając sprężystość płytki oraz potrzeby pacjenta. Celem rekonstrukcji płytki paznokciowej jest poprawa estetyki stopy. Możemy również spróbować pobudzić paznokieć do wzrostu, stymulując łożysko w gabinecie przy użyciu specjalnych narzędzi. Następnie należy kontynuować leczenie w domu stosując zalecony preparat. Skuteczność terapii zależy od tego, jak długo paznokieć był już zdeformowany.