Usuwanie odcisków

  • check-mark-1Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci pozbyć się odcisków już na pierwszej wizycie.
  • check-mark-1Zabieg dostosujemy do twoich możliwości tak, abyś czuł się komfortowo.
  • check-mark-1Współpracujemy z najlepszymi fizjoterapeutami i specjalistami wykonującymi wkładki ortopedyczne. Pomożemy Ci uporać się z problemem skutecznie tak, aby zwalczyć problem raz na zawsze.

Czym są odciski?

Odciski to twarde, wyczuwalne zgrubienia naskórka sięgające często bardzo głęboko w jego struktury. Ich wielkość i głębokość zależy od czasu, jaki upłyną od powstania zmiany. Najczęściej pojawiają się w miejscach mocno obciążanych podczas chodzenia. Do ich powstawania przyczyniają się deformacje ortopedyczne zaburzające prawidłowe obciążenie stopy podczas chodu, nieprawidłowe obuwie czy niewłaściwa pielęgnacja. Nie bez znaczenia są również osobnicze skłonności genetyczne.

Kiedy zgłosić się do Podologa?

Odciski wdeptywane są w głębsze partie skóry z każdym naszym krokiem. Sięgają coraz to niżej położonych warstw, rozrastając się i dając coraz większe dolegliwości bólowe. Nawet jeśli nie mamy pewności, czy zgrubienia jest już odciskiem, warto zgłosić się do doświadczonego specjalisty. Rozwieje on nasze wątpliwości i poradzi jak postępować dalej. Głębokie odciski to jedno z najbardziej bolesnych schorzeń na skórze stop warto więc odpowiednio wcześnie je zdiagnozować i podjąć leczenie.

Jak wygląda terapia

Rozpoznanie right-arrow Zabieg usunięcia odcisku right-arrow Odciążenie right-arrow Wizyta kontrolna

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, na której pacjent dowiaduje się, w jakim stanie są jego stopy. Z jakiego powodu powstały odciski oraz co zrobić, aby się ich skutecznie pozbyć. Zabieg usuwania odcisków jest dobierany bardzo indywidualnie i zależy od stanu zmiany i bolesności miejsca. Usuwanie odcisku możemy rozłożyć na kilka wizyt lub tez usunąć go na jednej. Ważny jest dla nas komfort pacjenta, dlatego terapię usuwania odcisku dostosujemy do możliwości. Każdy zabieg przeprowadzany jest przy użyciu sterylnych narzędzi i najwyższej klasy sprzętu. Po zabiegu miejsce zaopatrzone jest w opatrunek odciążający. Umożliwia to normalne funkcjonowanie i daje uczucie komfortu już po pierwszej wizycie.

Czas terapii

Zależy od głębokości i miejsca występowania zmiany. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych specjalistów najczęściej cały odcisk lub jego większą część udaje się usunąć już na pierwszej wizycie.

WARTE UWAGI!

Aby odciski nie powracały, a nasze stopy były pozostały wolne od bólu, często niezbędne są wkładki ortopedyczne. Współpracujemy tylko z najlepszymi specjalistami, którzy wykonają wkładki indywidualnie dla każdej stopy po wcześniejszej bardzo wnikliwej analizie chodu oraz postawy całego ciała. Dobra wkładka poprawia komfort chodzenia, już od pierwszych chwil jej używania. Stopy odzyskują sprawność, a skóra nie jest przeciążana.