Usuwanie brodawek wirusowych i kurzajek

  • check-mark-1Wiemy, jak szybko, bezpiecznie i skutecznie pozbyć się kurzajek.
  • check-mark-1Indywidualnie dobierzemy najlepsza metodę ich usunięcia.

Co to jest kurzajka, brodawka wirusowa?

Kurzajka to potoczne określenie brodawki wirusowej. Jest to zakażenie skóry wirusem HPV (human papilloma virus). Wirus ten przenoszony jest wraz z naskórkiem z zakażonego miejsca. Żeby doszło do powstania kurzajki, skóra musi mieć osłabione funkcje odpornościowe. W kontakcie z wirusem wnika on do komórek i rozwija się tam, tworząc nieestetyczne, wyczuwalne grudki. Z czasem miejsca te mogą stać się bolesne.

Kiedy zgłosić się do Podologa?

Najlepiej zgłosić się na usuwanie kurzajek w momencie jak tylko zauważymy lub wyczujemy zgrubienie na stopach. Nawet jeśli nie jesteśmy pewni czy doszło do zakażenia lepiej skonsultować to z doświadczonym specjalistą. Czas ma tu ogromne znaczenie. Im wcześniej zdiagnozujemy zmianę, tym łatwiej i szybciej się jej pozbędziemy.

Jak wygląda zabieg?

Rozpoznanie right-arrow Dobór odpowiedniej metody right-arrow Terapia right-arrow Wizyta kontrolna

Zabieg rozpoczyna się dokładnym oglądnięciem stóp i określeniem ilości oraz głębokości zmian. Następnie Podolog zaproponuje terapię uwzględniającą indywidualne potrzeby i możliwości pacjenta. Wytłumaczy, jak dochodzi do zakażenia oraz jak tego unikać w przyszłości. Jeśli nie ma przeciwwskazań najczęstszą metoda usuwania zmian, jest wymrażanie ciekłym azotem. Jest to metoda najskuteczniejsza, najkrótsza i najlepiej tolerowana przez pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze zabiegi przeprowadzane były w sposób komfortowy dla pacjenta. Do usuwania kurzajek używamy najwyższej klasy sprzętu. Po skończonej terapii sprawdzimy, czy skóra wygląda prawidłowo.

Czas terapii

Czas terapii usuwania kurzajek/ brodawek wirusowych jest ściśle związany z czasem, jaki upłynął od momentu zakażenia. Zawsze staramy się dobrać metodę, która pozwoli jak najszybciej pozbyć się zmian.