Paznokcie wrastające i wkręcające się

  • check-mark-1Odczuwasz ból w okolicy płytki paznokcia, a palec jest zaczerwieniony i spuchnięty? To podstawowe objawy wrastania paznokci.
  • check-mark-1Dzięki dużemu doświadczeniu i precyzji działania naszych specjalistów, zabiegi przy wrastających paznokciach są całkowicie bezbolesne.
  • check-mark-1Ważny jest dla nas komfort pacjenta, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby terapia przeprowadzona była sprawnie i skutecznie, a problem nie nawracał.

Co to jest wrastanie/wkręcanie paznokci?

To stan, w którym krawędź boczna płytki drażni skórę. Z czasem może dojść do przerwania jej ciągłości i powstania bolesnych ran przy paznokciu. Przyczyną pojawienia się problemu wrastającego paznokcia bardzo często jest niewłaściwe obcinanie. Dodatkowym czynnikiem może być noszenie nieprawidłowego obuwia, deformacje budowy stopy czy też predyspozycje genetyczne.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Podczas chodzenia lub dotyku odczuwasz ból w okolicy paznokcia? Czujesz dyskomfort w momencie odrastania płytki lub widzisz obrzęk i zaczerwienienie palca? To objawy, które powinieneś pokazać się specjaliście. Samodzielne próby radzenia sobie z problemem, często dają jedynie chwilową ulgę i w dalszej perspektywie prowadza do nasilenia bolesności palca. Wrastanie paznokci to jedno z najbardziej bolesnych schorzeń w obrębie stopy. Nie warto czekać, aż problem się zaostrzy.

Jak wygląda terapia

Konsultacja right-arrow Podcięcie klinowe krawędzi bocznej paznokcia right-arrow Założenie opatrunku right-arrow Wizyta kontrolna

Na konsultacji pacjent dowie się, skąd wzięło się wrastanie paznokci. Dokładamy wszelkich starań, aby zabieg był bezbolesny i całkowicie komfortowy dla pacjenta. Prowadzimy terapie nawet u małych dzieci. Po podcięciu klinowym skóra zostaje oddzielona od płytki specjalnym miękkim opatrunkiem o działaniu silnie antyseptycznym i gojącym. Na wizycie kontrolnej zmieniony zostanie opatrunek i w razie konieczności ustalone zostaną kolejne etapy terapii.

Konsultacjaright-arrowOczyszczenie płytki oraz wałów około paznokciowychright-arrowZałożenie klamry ortonksyjnej na paznokiećright-arrowWizyta kontrolna po 5 tygodniach

Na konsultacji podolog wyjaśni mechanizm, według którego doszło do zmiany kształtu płytki oraz zaproponuje najlepszą terapię wkręcającego się paznokcia. Po wyborze odpowiedniego systemu korekcji podolog w niewyczuwalny sposób założy klamrę ortonyksyjna na płytkę. Ulga odczuwalna jest już tego samego dnia, ponieważ paznokieć w sposób widoczny unosi się lekko ku górze, odciążając bolesne miejsca. Na wizycie kontrolnej podolog zdejmie poprzednią klamrę i założy kolejną z aktywacją odpowiadającą aktualnemu kształtowi płytki. Terapia prowadzona jest do czasu uzyskania pożądanego kształtu paznokcia. Dzięki bardzo precyzyjnej pracy i dużemu doświadczeniu naszych podologów czas terapii skrócony jest do minimum.