Usuwanie modzeli i zrogowaceń za skóry

  • check-mark-1Twoja skóra pokrywa się nieestetycznymi, żółtymi zgrubieniami? Pomożemy Ci już na pierwszym zabiegu!
  • check-mark-1Poczujesz ulgę i komfort miękkiej skóry.

Czym są pojawiające się modzele i zrogowacenia?

Zgrubienia, które widzisz i czujesz to najczęściej reakcja obronna skóry lub zaburzenie jej funkcjonowania. Przyczyną mogą być deformacje stopy wpływające na zmianę sił rozkładających się na stopie podczas chodzenia. Dodatkowo problem potęguje niewłaściwie dobrane obuwie. Inna przyczyna to niewłaściwa, często zbyt inwazyjna pielęgnacja stóp. Istnieje również wiele chorób ogólnoustrojowych powodujących tego rodzaju zmiany na skórze. Podłoże powstawania zgrubień i modzeli na podeszwach stóp jest różne, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek, działań należy dobrze zrozumieć, skąd się wzięły.

Kiedy zgłosić się do Podologa?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twoje stopy zaczęły pokrywać się zrogowaceniami i widzisz, że dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, jak najszybciej umów się na zabieg usuwania zrogowaceń. Jedynie doświadczony specjalista będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować przyczynę powstania zmian. Jest to jedyna droga, aby dobrać prawidłową i skuteczną terapię.

Jak wygląda zabieg?

Rozpoznanie right-arrowZabieg usunięcia modzeli lub zrogowaceń right-arrowZalecenia do domu

Zabieg jest przyjemny i komfortowy dla pacjenta. Rozpoczyna się wywiadem i ustaleniem przyczyny powstawania zmian. Podczas konsultacji pacjent dowie się jak dbać o stopy, aby były wciąż miękkie i gładkie. Następnie Podolog usuwa większe zgrubienia odpowiednim narzędziem, a zabieg kończy wygładzeniem całej skóry oraz wmasowaniem odpowiedniego preparatu w naskórek. Daje to uczucie niesamowitej lekkości stop i zdecydowanie zwiększa komfort chodzenia. Pacjent otrzymuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji domowej tak, aby stopy pozostały, jak najdłużej w dobrym stanie. Wszystkie zabiegi przeprowadzanie są z użyciem jedynie sterylnych narzędzi. Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie, dbając o zdrowie i komfort naszych pacjentów.