Rekonstrukcja paznokci

  • check-mark-1Twój paznokieć znów może wyglądać estetycznie.
  • check-mark-1Indywidualnie dobierzemy najlepszy sposób odtworzenia płytki.

Na czym polega rekonstrukcja paznokci?

Po urazie lub chorobie paznokieć może nie rosnąć prawidłowo. Czasem, aby uzyskać estetyczny wygląd płytki, niezastąpiona okazuje się jego rekonstrukcja. Zabieg polega na uzupełnieniu braków paznokcia odpowiednim materiałem. Jest całkowicie komfortowy dla pacjenta. Do tego celu używa się różnego rodzaju kompozytów. Ważne jest, aby materiał, z którego wykonany jest sztuczny paznokieć, odpowiadał elastycznością i grubością naturalnej płytce. Ponadto istotny jest odpowiedni kształt i długość, dzięki której naturalny paznokieć nie będzie obciążony.

Kiedy zgłosić się do Podologa?

Jeśli twój paznokieć nie wygląda estetycznie, a Ty wstydzisz się chodzić w odkrytych butach, nie czekaj, tylko przyjdź na konsultacje do naszych doświadczonych specjalistów. Będziesz zaskoczony, jak bardzo odmienimy wygląd twoich stóp.

Jak wygląda zabieg?

Konsultacje right-arrowOczyszczanie naturalnej płytki z niepotrzebnych zrogowaceń right-arrow Wysączenie płytki środkiem antyseptycznymright-arrow Wykonanie protezy paznokcia

Podolog obejrzy płytkę paznokciową i oceni jej stan oraz możliwość wykonania rekonstrukcji. W razie wątpliwości pobierze materiał do badań.
Za pomocą najwyższej jakości sprzętu paznokieć zostanie oczyszczony ze zbędnych zrogowaceń w sposób całkowicie komfortowy dla pacjenta. Po wysączeniu płytki preparatem przeciwgrzybiczym Podolog nałoży odpowiednio dobrany kompozyt. Nada sztucznej płytce odpowiedni kształt i grubość tak, aby rekonstrukcja nie stanowiła obciążenia dla naturalnego paznokcia. Po zabiegu paznokieć wygląda bardzo estetycznie. Można go malować lakierem i traktować jak naturalny.