Wspomaganie leczenia grzybicy paznokci

  • check-mark-1Wiemy, jak pomóc przy leczeniu zakażonej płytki paznokciowej.
  • check-mark-1Precyzyjnie oczyścimy paznokieć ze zbędnych zrogowaceń.
  • check-mark-1W razie konieczności zrekonstruujemy płytkę, najadając jej bardzo estetyczny wygląd.

Co to jest i jak wygląda grzybica paznokci?

Grzybica paznokci to najczęściej zakażenie płytki strzępkami dermatofitów z rodziny Trychophyton Mentagraphytes. Grzyb ten powoduje to, że płytka zaczyna przypominać strukturą spróchniałe drewno. Paznokieć odkleja się od podłoża, jest pożółknięty i bardzo kruchy. Strzępki bardzo gęsto rozwijają się w płytce oraz skórze, co sprawia, że pozbycie się ich może być dość długotrwałe, a zakażenia najczęściej mają charakter przewlekły. Aby doszło do zakażenia, grzyb musi trafić na odpowiednie podłoże. Najczęściej jest to uszkodzenie paznokcia lub skóry, obniżona odporność organizmu, przewlekła antybiotykoterapia lub niewłaściwa pielęgnacja.

Kiedy zgłosić się do Podologa?

Jeśli widzisz, że twój paznokieć zaczyna zmieniać kolor, staje się żółty i matowy to czas, aby skonsultować się ze specjalistą. Najlepsze efekty daje połączenie terapii oczyszczania paznokci z leczeniem farmakologicznym. Rozpoczęcie we wczesnym etapie zakażenia umożliwia szybsze pozbycie się problemu.

Jak wygląda zabieg?

Konsultacjaright-arrow Oczyszczenie paznokciright-arrow Wysączenie preparatem przeciwgrzybicznymright-arrow Rekonstrukcja

Zabieg rozpoczyna się konsultacja. Ponieważ wiele chorób wygląda dość podobnie, ważne jest prawidłowe różnicowanie i odpowiednia diagnoza. W razie potrzeby pobieramy próbki do badań laboratoryjnych. Paznokieć oczyszczamy przy użyciu sterylnych narzędzi i najwyższej jakości sprzętu tak, aby zabieg był, jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Na płytkę aplikujemy preparaty przeciwgrzybicze tak, aby możliwie najskuteczniej zapobiec rozwojowi zakażenia. W razie konieczności możemy wykonać rekonstrukcje płytki paznokciowej, nadając jej zdrowy wygląd. Materiał użyty do odbudowy jest dobierany indywidualnie, uwzględniając sprężystość płytki oraz potrzeby pacjenta. Celem rekonstrukcji płytki paznokciowej jest poprawa estetyki stopy.